Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
ProjektyWarsztatyŻycie szkoły

Sztukę trzeba poczuć, by zrozumieć

Klasy 1-3 od kilku lat uczestniczą w warsztatach artystycznych programu “Poznajemy tajemnice obrazów”. Z okazji Światowego Dnia Sztuki, który przypada 15 kwietnia w rocznicę urodzin Leonarda da Vinci, kilka klas wzięło udział w wielkiej lekcji sztuki, której bohaterem był Michał Anioł i tajemnice jego rzeźb oraz fresków. Uczniowie słuchali opowieści przeplatanej realizacją zadań – musieli naszkicować portret artysty wyłącznie na podstawie ustnego przekazu, przetransportować bloki marmuru do pracowni rzeźbiarza, odszyfrować tajną wiadomość i stworzyć rzeźbę. Ostatnie zadanie, jakim było namalowanie fresków według własnego pomysłu, uświadomiło wszystkim, jakie trudności w swojej pracy napotykają artyści.

Skip to content