Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
Prace uczniówProjektyŻycie szkoły

„Śniadanie daje moc”!

8 listopada w Światowy Dzień Zdrowego Śniadania uczniowie  klas 0-3 realizowali Smaczny Projekt Związany z Edukacją Zdrowotną „Śniadanie daje moc”!

Wszyscy doskonale wiedzą, że aby być zdrowym, należy się prawidłowo odżywiać, a przede wszystkim spożywać duże ilości owoców i warzyw.

Istotę śniadania podkreślają ludowe mądrości i przysłowia. „Śniadanie powinno być książęce, obiad królewski, a kolacja żebracza” – wszystkie te powiedzenia są jak najbardziej trafne, jeżeli chodzi o pierwszy posiłek w dniu.

Pamiętając o tych zasadach postanowiliśmy „wybrać się w podróż po zdrowie”. Każdy przyniósł do klasy produkty potrzebne do wykonania bardzo zdrowego śniadania.

Przestrzegając zasad higieny i bezpieczeństwa, powstawały kolorowe i smaczne kanapki, koreczki, soki, sałatki owocowe, a nawet „Małe Co Nieco”, tak jak lubił Kubuś Puchatek, które były zdrowym posiłkiem naszego drugiego śniadania.

Wszyscy byliśmy z siebie bardzo dumni! Te zajęcia były również, co widać na plakatach, okazją do utrwalenia wiadomości o produktach znajdujących się w Piramidzie Żywienia.

Był to także czas integracji klasowej, której towarzyszył uśmiech i dobra, zgodna współpraca. Było smacznie i zdrowo!

A jak twierdził znany nam malarz Leonardo da Vinci: ”Ten, kto chce pozostać w dobrym zdrowiu, powinien unikać smutnych nastrojów i zachowywać radosny umysł”… I w tym duchu będziemy podążać dalej!

Skip to content