Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
WydarzeniaŻycie szkoły

Święto Teatru

27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. Przygotowaliśmy się do niego od jesieni!!! Pod kierunkiem p. Ani Świeżak uczniowie klasy 2a przygotowali spektakl teatralny pt. “Stonoga”. Następnie na jedną z lekcji wpadła Hera od historii, która opowiedziała o początkach teatru i cechach sztuki antycznej. Potem wychowawczyni klasy dorzuciła jeszcze lekturę “Lato Muminków”, w której bohaterowie poznają teatr. Uczniowie wykonali kukiełki, wymyślili własne opowiadania i rozpoczęli próby. Wieczorna premiera dla rodziców przerosła nasze oczekiwania – publika ledwo zmieściła się na korytarzu, a spektakl wypadł wspaniale. Po godzinnym spotkaniu kilku mężczyzn rozbolały brzuchy ze śmiechu, a makijaż kilku kobiet był rozmazany od łez wzruszenia 😉. Święto Teatru mieli też okazję obchodzić uczniowie klas 1-3, dla których zorganizowano specjalny pokaz finałowy.

Skip to content