Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
KonkursySukcesy

Sukcesy w konkursie InstaLogik 2022/23

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom sukcesów w konkursie InstaLogik:

  • Leon Haniewicz – klasa 5A – laureat II miejsca
  • Filip Kapelko – klasa 5A – laureat III miejsca
  • Weronika Godlewska – klasa 8D – finalistka
  • Karolina Jeziorska- klasa 8D – finalistka
  • Maciej Różycki – klasa 8D – finalista
  • Franciszek Załuski – klasa 8D – finalista

InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP. Konkurs organizowany jest przez Placówkę Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, publiczną placówkę doskonalenia nauczycieli. Jest adresowany do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki. Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz prostymi zadaniami programistycznymi, które wprowadzają uczniów w świat programowania. W ogólności jego celem jest rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych młodzieży oraz propagowanie myślenia komputacyjnego.

Konkurs uzyskał patronat honorowy Ministra Edukacji i Nauki.
Honorowym Patronem Konkursu jest Wydział Matematyki Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.
Partnerem Konkursu jest Olimpiada Informatyczna Juniorów.

Skip to content