Spotkanie autorskie

23 stycznia uczniowie z klasy 6a uczestniczyli w spotkaniu z p. Katarzyną Barcikowską, autorką książki „Tajemnica szopy nad Wigrami”, na które zostaliśmy zaproszeni do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN w Warszawie.

„Tajemnica szopy nad Wigrami” to zabawna książka przygodowa z lekkim dreszczykiem. Akcja rozgrywa się na Suwalszczyźnie. Dzieci z różnych stron Polski co roku spędzają beztroskie wakacje pod namiotem razem ze swoimi rodzicami i dziadkami. Bohaterom książki najdziwniejsze pomysły przychodzą w najmniej oczekiwanych momentach. Skoki w dal przez kałużę, salon odnowy biologicznej w namiocie, ratowanie suma przed utonięciem, poszukiwanie kości „dinozarłów” – każdy dzień przynosi nowe pomysły, które dzieciaki omawiają w tajnej bazie. Gdy dowiadują się, że w okolicy powstał tajemniczy budynek bez drzwi i okien, sprawa nie daje im spokoju. Na dodatek rozlegają się tam potworne odgłosy. Miejscowi twierdzą, że w tym miejscu pochowano poległych wieki temu jaćwieskich wojowników. Dzieciaki nie mają ochoty na spotkanie z duchami, ale kiedy nocą tajemniczy osobnik wykrada im wszystkie słodycze, żarty się kończą. Rozpoczynają śledztwo i zastawiają na wroga sprytną pułapkę…

Skip to content