Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
ProjektyŻycie szkoły

Dzień Książki i Komiksu

Podczas realizacji projektu o Januszu Korczaku uczniowie klasy 2a dowiedzieli się, jak zorganizowany był sierociniec Starego Doktora, gdzie dzieci miały wpływ na różne działania i obchodziły wymyślone przez siebie święta. Dzieciaki postanowiły, że również założą sejmik, zgłoszą propozycje obchodów różnych świąt, a następnie – w drodze głosowania – wybiorą dwa, ustalą datę i plan organizacyjny takich obchodów. Wśród propozycji znalazły się między innymi Dzień Lego, Dzień Prezydenta Klasy, Dzień Ciszy, Dzień bez Notatki oraz wygrany projekt – Dzień Książki i Komiksu. Uroczyste obchody rozpoczęła wizyta gościa – jednego z rodziców, który przeczytał nam rozdział bardzo wesołej książki. Następnie uczniowie pokazywali przyniesione przez siebie książki i komiksy, ale po chwili w sali zapanowała cisza, gdy każdy zajął się po prostu czytaniem. Wszyscy byli zdziwieni gdy pani ogłosiła przerwę i zorientowali się, że minęła cała lekcja! Na kolejnej lekcji można było projektować swój własny komiks lub pisać opowiadania, ale okazało się, że połowa klasy dalej chce czytać książki!

Skip to content