Młodzi filmowcy z 1b w akcji!

W dniu 6.10.2022 klasa 1b wybrała się na wycieczkę do Centralnego Domu Technologii. Podczas tych warsztatów dowiedzieliśmy się, jak w prosty sposób możemy sami zrobić film. Na początku określiliśmy, z czego składa się każdy film, co musi zawierać i co zrobić, żeby był ciekawy. Po krótkim wstępie teoretycznym przyszła pora na prawdziwą akcję. Otrzymaliśmy do rąk tablety i w parach, przy wykorzystaniu aplikacji ScratchJunior, mieliśmy okazję zaprogramować swoje własne, pierwsze filmy. Na koniec wszystkie dzieła zostały zaprezentowane.

Na zajęciach w CDT poznaliśmy aplikację ScratchJunior i dowiedzieliśmy się, co to jest programowanie bloczkowe. Zauważyliśmy, że współpraca, wzajemne słuchanie i umiejętne komunikacja były kluczowe, aby nasze filmy w ogóle powstały. Nie obyło się bez śmiechu, radości i przede wszystkim dumy z możliwości zaprezentowania czegoś, co sami stworzyliśmy.

Było to pierwsze z dwóch cyklicznych spotkań zorganizowanych przez Centralny Dom Technologii. Niebawem znów tam wyruszymy i już nie możemy się doczekać kolejnej „technologicznej” przygody.

Skip to content