Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
WydarzeniaŻycie szkoły

Spotkanie autorskie z panem Marcinem Koziołem

12 października  2022 r. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się spotkanie z pisarzem Marcinem Koziołem – autorem pasjonujących książek dla dzieci i młodzieży, m.in. lektury szkolnej (dla klas 4-6) – „Skrzynia Władcy Piorunów”, zapalonym podróżnikiem, człowiekiem wielu pasji. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas 5 i 6.

Uczniowie uczestniczyli w zajęciach multimedialnych z lekturą „Skrzynia Władcy Piorunów”. Poznali bohaterów książki: czternastoletnią Julkę poruszającą się na wózku inwalidzkim, Toma obdarzonego zdolnością synestezji i Spajka – labradora asystującego. Podczas lekcji dzieci zapoznały się biografią wynalazcy Nikoli Tesli, zwanego „Władcą Piorunów”. Spotkanie przebiegało bardzo dynamicznie, uzupełniane krótkimi filmami, animacjami i zdjęciami. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania autora i same też zadawały wiele pytań.

Spotkanie z Marcinem Koziołem to doskonały sposób, by zachęcić uczniów do czytania i pogłębiania wiedzy. Zaprezentowane przez autora książki, a także ciekawostki z dziedziny nauki okazały się świetną promocją dziecięcego czytelnictwa. Na zakończenie spotkań pisarz otrzymał gromkie brawa, a zainteresowani uczniowie mogli nabyć wybrane książki z imienną dedykacją autora.

Spotkanie było zainspirowane przez Panią Wicedyrektor Dorotę Dominko-Boruc

Skip to content