Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
OgłoszeniaProjektyWycieczki

Sprzątanie Doliny Wisły 2022

17 września uczniowie klasy 5B wzięli udział w akcji ekologicznej Word Cleanup Day 2022, będącym jednym z działań w ramach projektu „Akademia Nadwiślańska”. Zadaniem każdej z klas, było posprzątanie wylosowanego fragmentu prawego brzegu Wisły. Nasz oddział otrzymał strefę wokół punktu wodnego 512 w rejonie plaży Poniatówka. W ruch poszły worki i rękawice. Wśród odpadów nad rzeką dominowały opakowania po napojach, torebki foliowe  i inne akcesoria gilowe. Niestety, mieszkańcy stolicy wypoczywający na plażach, nie zawsze wykazują się odpowiednią postawą. Dzięki uczniom warszawskich podstawówek strefa pomiędzy mostami Poniatowskiego i Świętokrzyskiego będzie choć trochę przyjaźniejsza,  spacerowiczom i żyjącym nad rzeką zwierzętom.

Skip to content