Akademia Nadwiślańska – ,,Rajd Las Bielański” 5B

Ruszyła kolejna edycja projektu edukacyjnego ,,Akademia Nadwiślańska” we współpracy Polskiego Towarzystwa Turystyczno-krajoznawczego i miasta Warszawy.
W tym roku szkolnym uczniowie z kilkunastu szkół , będą poznawać uroki stołecznych rezerwatów przyrody. Na uczniów czekają ciekawe rajdy, spotkania z instruktorami przyrody , przewodnikami miejskimi oraz konkursy plastyczne.

Inauguracja nowego sezonu miała miejsce w sobotę 10 września 2022. Reprezentacja klasy 5B udała się na trasę rajdu terenowego  ,,Las Bielański”. Uczniowie na podstawi mapy mieli do przejścia wyznaczoną trasę na obszarze rezerwatu przyrody. Ponadto zapoznawali się z historią klasztoru pokamedulskiego i realiami życia w eramach. Ćwiczono również umiejętności w rozpoznawaniu charakterystycznych gatunków roślin i zwierząt oraz dokonywano pomiarów drzew pomnikowych.

Oczywiście był też czas na odpoczynek i zabawę w gronie rówieśników. Kolejne trasy przed nami. Zapraszamy do obejrzenia galerii z pierwszej imprezy turystycznej.

Skip to content