Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
MediaSportWydarzeniaŻycie szkoły

KoszKadra odwiedza 10-letniego Leona, który chce być koszykarzem

Oryginalny tekst i zdjęcia: https://pzkosz.pl/aktualnosci/n/67531/

Co trzeba zrobić, aby w Twojej szkole na lekcji WF-u pojawił się Łukasz Koszarek i Jakub Garbacz w towarzystwie prezesa Polskiego Związku Koszykówki, Radosława Piesiewicza? W teorii naprawdę niewiele, a w praktyce trochę szczęścia. Poznajcie historię 10-letniego Leona, który jedną wypowiedzią dla programu Dzień Dobry TVN sprawił niezapomnianą lekcję dla swoich koleżanek i kolegów ze Szkoły Podstawowej nr 143 w Warszawie.

15 kwietnia na antenie TVN w porannym programie Dzień Dobry TVN został wyemitowany materiał „Czym dla Polaków jest sukces?”. Swoich wypowiedzi udzieliło wiele osób – starsi, młodsi oraz najmłodsi. Wśród nich 10-letni Leon.

W przyszłości chciałbym zostać koszykarzem i zagrać w zawodowej lidze koszykówki – mówiąc to zdanie Leon pewnie nie zdawał sobie sprawę, jaka niespodzianka będzie czekać na niego kilka tygodni później.

Bardzo szybko postanowiliśmy odnaleźć chłopca, bowiem jeśli ktoś chce zostać koszykarzem, to my jesteśmy od tego, aby pomóc te marzenia spełniać – mówi prezes Polskiego Związku Koszykówki, Radosław Piesiewicz.

Tym samym – w porozumieniu z dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 143 w Warszawie – postanowiliśmy zorganizować niezapomnianą lekcję koszykówki z udziałem prezesa PZKosz, Radosława Piesiewicza, dyrektora reprezentacji Polski, Łukasza Koszarka oraz kadrowicza Jakuba Garbacza. Pokazowy trening poprowadził Maciej Szelągowski, koordynator projektu Młode Asy Parkietu.

Skip to content