Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
ProjektyWycieczki

Akademia Młodego Przyrodnika – część wiosenna

W dniu 23 kwietnia 2022r. klasa 4b zainicjowała drugą odsłonę projektu przyrodniczo-kulturowego pod patronatem Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. W ramach Akademii uczniowie uczestniczyli w rajdzie terenowym  pt. ,,Ogród Krasińskich” Zadaniem reprezentacji klasy, było pokonanie wyznaczonej trasy i rozwiązanie specjalnie przygotowanych zdań odnoszących się do punktów kontrolnych w plenerze. Dzieci musiały wykazać się orientacją w terenie i sprytem przy rozwiązywaniu zagadek. Uczniowie poznawali ciekawostki dotyczące wybitnych postaci historycznych oraz ważnych wydarzeń dla Polski jak i historię samego Ogrodu Krasińskich. Nie brakowało przy tym chwil na zabawę i odpoczynek. Na koniec grupa utrwalała zasady prawidłowej segregacji odpadów w jednym z lokalów gastronomicznych.

Relacja wideo z wydarzenia:

https://drive.google.com/file/d/1O4C37gBCMoON3whggpxZpwzfmIiolSlV/view?usp=sharing

 

Galeria z rajdu:

Skip to content