Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
Samorząd UczniowskiSport

I Mistrzostwa Szkoły w Siatkopongu

Turniej gry w siatkoponga

Wtorek 26.04.2022

Terminarz

4 godz. lekcyjna – klasy 4
5 godz. lekcyjna – klasy 5
6 godz. lekcyjna – klasy 6
7 godz. lekcyjna – klasy 7
8 godz. lekcyjna – klasy 8

Uczestnictwo

W zawodach startują dwuosobowe reprezentacje klas (jedna dziewczyna i jeden chłopiec) wyłonione w wewnątrz-klasowych eliminacjach. Eliminacje przeprowadzają nauczyciele wf podczas lekcji bądź wychowawcy na godzinach wychowawczych.

Zasady gry

Gra singlowa lub deblowa na stole do tenisa stołowego piłką do siatkówki. Celem gry jest odbicie piłki na połowę przeciwnika nad siatką tak żeby przeciwnik nie odebrał piłki lub popełnił błąd. Serwis wykonywany jest rzutem zza stołu tak aby piłka po odbiciu od własnej połowy przeleciała nad siatką i wylądowała na połowie przeciwnika.
Zawodnik podczas gry może po swojej stronie wykorzystać dwa kontakty z piłką (drugie odbicie musi być wykonane na stronę przeciwnika).

Zasady liczenia punktów

Mecze rozgrywane są do 10 wygranych punktów. Co dwa punkty następuje zmiana serwującego/serwującej.

Organizator: Samorząd Uczniowski, Marek Pyra, Ilona Charkiewicz-Waśko

Skip to content