Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
BibliotekaWydarzeniaŻycie szkoły

Światowy Dzień Poezji

Światowy Dzień Poezji to święto obchodzone 21 marca, ustanowione przez UNESCO w 1999 roku w Paryżu. Celem obchodów tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. Z tej okazji w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie autorskie dla uczniów z klasy 8a z p. Mariolą Pryzwan, autorką książek biograficznych o ludziach kultury. Zajęcia poświęcone były sylwetce poety, pisarza i tłumacza Juliana Tuwima. Młodzież z ogromnym zainteresowaniem słuchała niezwykle interesującego opowiadania pisarki na temat twórczości i szczegółów z życia osobistego poety. Uczniowie poznali fragmenty utworów, mieli również możliwość recytacji wybranych wierszy.

Skip to content