Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
E-learningOgłoszenia

Morska lekcja on-line – 8 czerwca o 13.00

8 czerwca – Światowy Dzień Oceanów
Z tej okazji zapraszamy na morską lekcję on-line! Jak każdy z nas może zadbać o tętniące życiem oceany? Na czym polega ochrona ekosystemów morskich i czym jest zrównoważone rybołówstwo? Zapraszamy wszystkie dzieci oraz ich opiekunów na specjalną lekcję, którą z okazji Światowego Dnia Oceanów poprowadzi zespół MSC!

O wydarzeniu można przeczytać pod linkiem: https://www.msc.org/pl/edukacja/lekcja-on-line

Link do wydarzenia na Facebooku

Udział w lekcji jest bezpłatny.
Dane do logowania:
ID spotkania: 932 6080 8349
Hasło: 413234

Alternatywnie możesz zalogować się klikając na poniższy link:

https://zoom.us/j/93260808349?pwd=Q2VOSjFrZmJEdkdTL3lNZVM4WkVvQT09 

Ilość miejsc na lekcji on-line jest ograniczona, przewidujemy udział 500 uczestników. Organizator przewiduje udostępnienie nagrania z lekcji.

Spotkanie prowadzą:
Anna Dębicka – z wykształcenia oceanograf, z zamiłowania nurek i żeglarz. Pasję do oceanów udało jej się połączyć z pracą. Od ponad 13 lat prowadzi projekty związane z ochroną zasobów mórz i oceanów. Organizatorka i uczestniczka rejsów badawczych oraz edukacyjnych. Pomysłodawczyni Błękitnego Patrolu WWF, sieci 200 wolontariuszy, którzy patrolują polskie wybrzeże, zbierając informacje na temat fok i morświnów wyrzuconych na brzeg. Od 7 lat wspiera i promuje zrównoważone rybołówstwo jako Dyrektor Programu MSC w Polsce i Europie Centralnej.
dr Marta Potocka – morzami i oceanami pasjonuje się już od liceum, kiedy to zaczęła nurkować i zobaczyła film „Uwolnić orkę”. Naturalnym następstwem tych zainteresowań były studia oceanograficzne, na których zafascynowały ją rejony polarne. Jako pracownik Zakładu Biologii Antarktyki Instytutu Biochemii i Biofizyki Polskiej Akademii Nauk, spędziła cztery sezony na Polskiej Stacji Antarktycznej im Henryka Arctowskiego w Antarktyce Zachodniej oraz jeden sezon w Arktyce na Spitsbergenie. Była pierwszą Polką nurkującą i prowadzącą podwodne badania w obu rejonach polarnych. Obecnie zajmuję się również ochroną przyrody w rejonie Antarktyki, a od 2 lat wspiera i promuje zrównoważone rybołówstwo współpracując z MSC Polska.

Skip to content