Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
BibliotekaE-learning

Biblioteki cyfrowe dla uczniów

Szanowni Państwo, przedstawiamy wybór bibliotek cyfrowych i innych źródeł darmowych (lub prawie darmowych) ebooków dla uczniów:

  1. https://wolnelektury.pl/ – to całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera również audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone). Projekt fundacji Nowoczesna Polska.
  1. https://lektury.gov.pl/ – największa biblioteka cyfrowa w naszym kraju. Zawiera stare książki oraz inne zbiory. Jest bezpłatna.
  1. https://publio.pl – księgarnia internetowa. Oferuje ponad 100 ebooków za darmo. Jednak są to głównie lektury należące do domeny publicznej i poradniki.
  1. Wydawnictwo SQN – przez 14 dni będzie oferowało jeden ebook dziennie za złotówkę. Adresy sklepów to SQNStore.pl oraz LaBotiga.pl.
  1. Empik przygotował promocyjny dostęp do bazy 11 tysięcy e-booków i audiobooków dostępnych w ramach aplikacji Empik Go dostępnej na Androida i iPhone’a. Na stronie https://www.empik.com/czas-w-domu podaj adres e-mail, na który zostanie przesłany kod.
Skip to content