Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
BibliotekaWydarzeniaŻycie szkoły

Pasowanie uczniów klas I na czytelników

Dnia 23 stycznia 2019 r. o godz. 10.00 odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej. Uczniowie z klasy 3b przygotowali program artystyczny dla młodszych kolegów. Wcielając się w postacie z bajek, zachęcali do czytania książek. Wszyscy pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz listy do rodziców na temat wartości, które niesie wspólne czytanie książek. Treść listu i galerię zdjęć przedstawiamy poniżej.

Dzieciństwo nie polega na kolekcjonowaniu gadżetów,
lecz dobrych chwil z rodziną, dobrych wzorców i wartości,
takich jak miłość, szacunek, poczucie bezpieczeństwa i radość.

Irena Koźmińska

  DRODZY RODZICE UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ!

Państwa dziecko jest już czytelnikiem! Może samodzielnie korzystać ze zbiorów biblioteki. Zawsze może liczyć na fachową pomoc nauczyciela bibliotekarza. Mały czytelnik może sam zaspokajać swoją ciekawość, sięgając po ulubioną książkę.

Chciałybyśmy zwrócić Państwa uwagę na fakt, że czytanie – obok liczenia i pisania – jest jedną z trzech podstawowych i najważniejszych umiejętności. Czytanie wzbogaca język, ćwiczy pamięć i wyobraźnię, dostarcza emocji i radości, poszerza wiedzę o świecie, pokazuje dobre wzorce zachowań, pomaga w nauce, ułatwia rozwijanie zainteresowań. Dziecko, które nauczy się sprawnie czytać, pisać i liczyć, jest przygotowane do zdobywania informacji, przyswajania wiedzy i na pewno da sobie radę w starszych klasach.

Można wiele zrobić, codziennie czytając dziecku.
Dzięki głośnemu czytaniu nauka w szkole będzie dla niego łatwiejsza i przyjemniejsza. Nie porzucajmy czytania, gdy dziecko potrafi już czytać samo. Codzienne czytanie to wspólnie spędzony czas, stałe wzmacnianie więzi i wzajemnego zaufania, a także doskonalenie najważniejszej społecznej kompetencji – sprawnego posługiwania się językiem. Czytanie jest jak witamina. Dzieci, którym czytamy, są mądrzejsze, znacznie bardziej odporne na toksyny współczesnej kultury i znacznie lepiej poradzą sobie w życiu. Zachęcamy Państwa do czytania razem z dziećmi, na przykład na dobranoc.  Dziecko, które czyta już dość dobrze, bardzo lubi czytać na głos rodzicom. Można więc słuchać, wykonując jednocześnie swoje zajęcia domowe.

Życzymy cierpliwości i wytrwałości we wspólnym czytaniu z dziećmi. Mamy nadzieję, że nasza propozycja znajdzie zrozumienie Rodziców.

                                                                        Nauczyciele bibliotekarze Szkoły Podstawowej nr 143

Skip to content