Dzień Jabłka – relacja

W piątkowe przedpołudnie, szkołę wypełnił jednolity przyjemny owocowy zapach. Wszystko za sprawą zorganizowanego wyjątkowego Dnia Jabłka 2018. Gdzieniegdzie roznosił się aromat szarlotki, z drugiej strony było czuć woń świeżo wyciskanych jabłek wprost z sokowirówki.

W ramach akcji popularyzującej zdrowe odżywianie uczniowie przyjmowali dziś duże dawki witamin w płynie. Jabłko stało się również motywem przewodnim wielu prac graficznych, które mogliśmy podziwiać na specjalnej przygotowanej galerii szkolnej. Ponadto można było dowiedzieć się dziś wielu ciekawostek o tym dominującym owocu w produkcji polskich sadów.
Dla wybranych reprezentantów klas zorganizowane zostały również konkursy tematyczne. Wyniki w dwóch kategoriach wiekowych przedstawiają się następująco:

Kategoria ,,Spryt i spostrzegawczość” klasy 5-6

1 miejsce – kl. 6E
2 miejsce – kl. 6D
3 miejsce – kl. 5B

Kategoria ,,Obieranie jabłka na czas”

1 miejsce – Olga Łoskot
2 miejsce – Maciej Więcławek
3 miejsce – Maciej Mianowski

Uczniom wyróżnionym gratulujemy a wszystkich zachęcamy do kontynuowania zdrowych nawyków jedzenia owoców i warzyw przez cały rok 😉

Skip to content