Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
WydarzeniaŻycie szkoły

Relacja ze Święta Szkoły

W dniu 26 października obchodziliśmy coroczne Święto Szkoły. Tym razem było ono jednak wyjątkowe, ponieważ w roku 2018 przypada 100-lecie niepodległości Polski. Aby to uczcić, nasz szkolny chór odśpiewał przed publicznością wiele znanych pieśni patriotycznych, m.in. “Dziś idę walczyć mamo”, “Piechota”, “Legiony” czy “Pałacyk Michla”. Odbyły się także recytacje wierszy zaprezentowane przez naszych uczniów. W trakcie uroczystości szkoła otrzymała bezcenne pamiątki związane z naszym patronem! Zgodnie z tradycją, pani Dyrektor Krystyna Jakubowska oraz zaproszeni goście złożyli kwiaty przed pomnikiem Stefana Starzyńskiego. Na koniec nagrodziliśmy zwycięzców IX Konkursu Wiedzy o Prezydencie Stefanie Starzyńskim.

Skip to content