Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
WydarzeniaŻycie szkoły

Relacja z Dnia Ziemniaka 2018

Tegoroczny Dzień Ziemniaka już za nami. W tym roku nasz szkolny piknik rodzinny przybrał barwy biało-czerwone. To wszystko za sprawą okrągłej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. To ważne wydarzenie uczciliśmy na różne sposoby. Na początku imprezy utworzyliśmy “Żywą mapę Polski” z osób ubranych w barwy narodowe. Ponadto podczas pikniku odbył się bieg sztafetowy “100 okrążeń na 100-lecie Niepodległości”, w którym reprezentacje klas 0–8 wykonywały bieg łączony z flagą Polski. Festyn rodzinny był również miejscem pokazów i występów artystycznych. Nasi uczniowie prezentowali swoje talenty wokalne i taneczne. Każdy ponadto mógł wziąć udział w Konkursie Zespołów Rodzinnych, w którym były konkurencje sprawnościowe oraz quiz wiedzy. Goście pikniku mogli również zobaczyć specjalny pokaz Karate grupy Sensei oraz występ taneczno-akrobatyczny grupy Cheer Angels. Na najmłodszych czekał plac zabaw z dmuchanymi atrakcjami, a dla wszystkich stoisko gastronomiczne serwujące potrawy ziemniaczane i dania z grilla. Jesienny piknik to również wydarzenie sportowe, dlatego dla uczniów naszej szkoły został zorganizowany turniej rzutów karnych. Finałem imprezy był mecz piłki nożnej pomiędzy reprezentacją SP143 a Samorządowcami z Urzędu Dzielnicy Praga-Południe. Dziękujemy wszystkim za obecność i uczestniczenie w tym ważnym dla szkoły wydarzeniu! Zachęcamy do zapoznania się z galerią zdjęć. Kolejny piknik już na wiosnę. Zapraszamy!

Skip to content