Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
ProjektyŻycie szkoły

Warsztaty z robotami pt. „Przewodnik po nieistniejącej Warszawie”

W ramach programu Biura Edukacji „PEgaz – Pozaszkolna Edukacja w Warszawie” w maju i czerwcu w naszej szkole odbyły się warsztaty organizowane we współpracy z Pałacem Młodzieży w Warszawie pt. „Wehikuł czasu – poznajemy żydowską Warszawę”.

Uczniowie w trakcie warsztatów przy pomocy stworzonej mapy „nieistniejącej Warszawy” poznali budynki i miejsca związane z historią społeczności żydowskiej w stolicy.

Mieli również okazję zapoznać się ze środowiskiem mBlock poznając polecenia potrzebne do sterowania robota. Za pomocą tego środowiska tworzyli w grupach programy, które następnie wykorzystali w celu poruszania robotem mBot za pomocą klawiatury. Robot miał za zadanie „zwiedzić” poznane wcześniej miejsca przedstawione na mapie.

Niektórym grupom udało się również zaprogramować czujnik odległości oraz zdalnie korzystać z diod LED RGB oraz głośnika.

 

Skip to content