Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
Prace uczniówProjektyŻycie szkoły

Na tropie smogu

W ostatnim czasie klasa 1a realizowała projekt „Na tropie smogu”. Poprzez czytane teksty, doświadczenia, filmy, dyskusje i wiele działań uczniowie poznawali odpowiedzi na pytania: Co to jest smog? Jak powstaje? Dlaczego smog jest szkodliwy? Jak się przed nim chronić? Co to jest zielony transport?
Uczniowie poznawali różne środki transportu i różnice miedzy nimi, dowiedzieli się co to jest monidło i projektowali je w małej skali, a następnie w całkiem dużej. Dzieciaki prowadziły badanie natężenia ruchu w Alei Stanów Zjednoczonych, porównywały stan smogu za oknem naszej szkoły oraz w swojej sali. Działania podsumowały indywidualnie wykonując pakiety edukacyjne w skład których weszły samodzielnie zaprojektowane i wykonane książeczki, plakaty, zagadki kreatywne, testy z pytaniami. Codzienny przyjazd do szkoły na rowerach to również zadanie, które buduje w uczniach ekologiczne zachowania.

 

Skip to content