Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
Konkursy

Mazowiecki Konkurs Komiksowy w Języku Angielskim

Serdecznie zapraszamy uczniów klas 4-7 do wzięcia udziału w konkursie komiksowym w j. angielskim, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 94 w Warszawie. Poniżej opis konkursu ze strony organizatora.

Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice!

Cyfryzacja, łatwy i szybki dostęp do internetu, popularność portali społecznościowych i komunikatorów bez wątpienia przynosi wiele korzyści. Już dziś bez wychodzenia z domu, uruchamiając odpowiedni program na komputerze – dzięki kilku kliknięciom myszki możemy porozmawiać z osobą przebywającą na innym kontynencie. Internet dostępny w smartfonach pozwala nam być w stałym kontakcie ze światem wirtualnym. Mamy nieograniczony dostęp do wszelkich wiadomości. Wszystko jest na wyciągnięcie ręki.

Mimo niezaprzeczalnego bogactwa informacji, wirtualnego kontaktu (o którym kiedyś, my dorośli, moglibyśmy tylko pomarzyć) internet i wszystko co z nim związane, niesie ze sobą również szereg niebezpieczeństw. Jednym z ważniejszych jest używanie internetu przez dzieci bez nadzoru osób dorosłych. Trudno jednak kontrolować dorastające dzieci czy nastolatków.

Ważniejszą oraz skuteczniejszą formą powinna być prewencja – profilaktyka. Przede wszystkim uwrażliwianie młodzieży i dzieci na kwestie związane z poznawaniem nowych osób przez internet (zasada ograniczonego zaufania), zrozumienie zjawiska bardzo popularnego dziś hejtu czy jeszcze dalej posunięte: przemocy w sieci. Te zjawiska są tylko kroplą w morzu zagrożeń, jakich dziecko może doświadczyć stając się użytkownikiem sieci.

Aby wyjść naprzeciw aktualnym potrzebom dzieci i młodzieży, nie zapominając o ogromnej roli nauki języków obcych, zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie na najciekawszy komiks w języku angielskim – COMICS CONTEST. Każde dziecko może wykazać się kreatywnością oraz umiejętnością zastosowania wybranych zwrotów czy słownictwa. Ponadto stworzenie swojego własnego komiksu stanowić może niesamowitą przygodę! Tematy dla poszczególnych klas są zróżnicowane ale wszystkie nierozerwalnie związane z internetem i bezpieczeństwem w sieci. W tym roku proponujemy następujące cztery:

Klasy 4 – Too much internet – a story.
Klasy 5 – Be smart – think before you click.
Klasy 6 – Don’t hate, classmate!
Klasy 7 – I love my likes.

Zgłoszenia są przyjmowane do 09.05.2018 r.
Ogłoszenie zwycięzców w dniu 18.05.2018 r.
Gala rozdania nagród w dniu 26.05.2018 r. na festynie rodzinnym urządzanym w siedzibie organizatora, w Szkole Podstawowej nr 94 w Warszawie.

Komiks można wykonać w dowolnej aplikacji (np.ToonDoo, Pixton, MS Paint), pamiętając o uwzględnieniu formalnych wytycznych, które dostępne są w regulaminie konkursu. Dla zwycięzców i laureatów na każdym poziomie przewidziane są nagrody (podane w sekcji “Nagrody”), a nagrodzone prace zostaną opublikowane na naszej stronie – w “Galerii chwały”! Rozdanie nagród połączone będzie z festynem rodzinnym (w sobotę), w trakcie którego można będzie zwiedzić szkołę i obejrzeć efekty kolejnej edycji całorocznego projektu edukacyjnego “Ogrody Nauki i Sztuki”.

Szczegóły, w tym regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy, można znaleźć na stronie konkursu.

Skip to content