Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
ProjektyŻycie szkoły

Klub młodego ornitologa

Jeśli nie wiesz, czym się zająć w najbliższym czasie (gdy w końcu możemy dostrzec oznaki wiosny), to zrób to, co my – zorganizuj sobie swój własny projekt BIRDWATCHING. My już od miesiąca poznajemy życie ptaków, ich zwyczaje, ciekawostki, ale przede wszystkim uczymy się, jak dbać o ptaki w mieście i je chronić. Chodzimy na spacery, robimy zdjęcia, notatki. Zbudowaliśmy budki lęgowe, modele różnych gatunków małych ptaków i inne prace artystyczne, które sprzedaliśmy na aukcji uzyskując 315 zł – pieniądze przekazaliśmy Stołecznemu Towarzystwu Ochrony Ptaków. Prowadzimy lekcje z wykorzystaniem prezentacji czy nagrywanych filmów, tworzymy opisy i zagadki. Przed Wielkanocą dowiadywaliśmy się, co oznaczają kody stemplowane na jajkach i które kury są szczęśliwe. Później sprawdzaliśmy w sklepach, czy wszystko jest w porządku (a tam, gdzie nie było, zwracaliśmy uwagę obsłudze 😉 – nie można w jednym opakowaniu mieszać jajek z chowu wolnego i klatkowego!). Ostatnio naszą uwagę zwróciła wrona, która z końcem marca uwiła gniazdo na drzewie przed szkołą, a obecnie wysiaduje jajka. Czekamy na młode!

uczniowie klasy 3e

Skip to content