Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
OgłoszeniaProjekty

Kosmiczna wymiana! (Prima Aprilis)

Drodzy rodzice, uczniowie, nauczyciele! Chcielibyśmy dziś z dumą ogłosić, że nasza szkoła przystąpiła do nowego projektu na niezwykłą skalę. Po wielu miesiącach starań i dopełniania wszystkich niezbędnych formalności, udało nam się nawiązać współpracę z NASA! Począwszy od dnia 31 kwietnia, rozpoczniemy wymianę nauczycieli i uczniów ze Szkołą Podstawową nr 1 na Marsie! Nasza rakieta jest już niemal gotowa (jak widać na obrazku powyżej). Dziesięcioro wybranych losowo uczniów i troje nauczycieli dostąpi zaszczytu wejścia na jej pokład i odbędzie tę niezwykłą podróż na czerwoną planetę. Radzimy zabrać ze sobą znaczne zapasy jedzenia i picia, bo podróż zajmie około trzy lata. Nie musicie się jednak martwić o czas powrotu – bo go po prostu nie planujemy. Ta wymiana jest na stałe!

Mamy szczerą nadzieję, że każdy z was pragnie być w tej elitarnej załodze. Jeśli jednak zupełnie was to nie interesuje i zostaniecie wylosowani, to… mówi się trudno, bo i tak będziecie musieli polecieć. Firmie NASA po prostu nie wypada odmówić! A zatem na wszelki wypadek już teraz zacznijcie się pakować. Ale hej, wszystko ma swoje zalety – przynajmniej ominą was wszystkie nudne sprawdziany!

Oczywiście wymiany są dwustronne, więc za parę lat spodziewamy się przylotu naszych przyjaciół z Marsa. Co prawda jeszcze nie otrzymaliśmy od nich potwierdzenia wizyty, ale to pewnie dlatego, że poczta z Marsa idzie nieco dłużej – oczywiście ta tradycyjna, bo e-mailem się tak ważnych spraw nie załatwia! Oczekujemy, że gdy już nasi goście do nas przybędą, wszyscy uczniowie szkoły przywitają ich z odpowiednim entuzjazmem!

A zatem – życzymy powodzenia wszystkim biorącym udział w loterii (czyli dosłownie wszystkim, bo jest obowiązkowa) i już nie możemy się doczekać tej wymiany!

(To oczywiście żart primaaprilisowy. 😉 )

Skip to content