Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
SportSukcesy

Medale naszych szermierzy!

Dwóch uczniów z naszej szkoły, Marcel Siwek z 1a i Marcin Siwek z 3b, wzięło udział w XXVI Międzynarodowym Turnieju Szermierczym “Muszkieter Trophy” w dniach 3-4 marca 2018 w Gliwicach. Obaj bracia walczyli w szpadzie i zdobyli w swoich kategoriach wiekowych medale: Marcel – złoty, a Marcin – brązowy. Marcel pokonał dziesięciu, a Marcin trzydziestu dwóch zawodników! To nie pierwszy i nie ostatni występ braci Siwków, którzy z wielką przyjemnością będą walczyć o kolejne medale i chlubę dla naszej szkoły. Gratulujemy!!

Marcin może pochwalić się jeszcze jednym sukcesem! Nasz dzielny zawodnik zdobył dwa złote medale w turnieju szermierczym w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w szpadzie i we florecie mężczyzn w kategorii dzieci. Turniej odbył się w dniach 16-17 marca w Warszawie. W turnieju wzięli udział młodzi zawodnicy z klubów szermierczych całego województwa mazowieckiego, a Marcin reprezentował Polski Klub Szermierczy oraz sercem Szkołę Podstawową nr 143! Brawo!!

Skip to content