Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
ProjektySportWarsztatyWycieczki

Klasa 1a na Olimpiadzie

W dniach 4-7 czerwca uczniowie z klasy 1a realizowali Projekt Olimpijski. Odbyła się wycieczka do Biblioteki na ul. Egipskiej na spotkanie z przewodniczką warszawską, Panią Teresą Orzechowską-Krakówką, pt: “Historia olimpijczyków polskich, którzy zamieszkali na Saskiej Kępie”. A było ich wielu. To znani sportowcy i olimpijczycy. Ryszard Szurkowski, Rober Sycz, Jerzy Opara, Tadeusz Ślusarski, Halina Konopacka czy Janusz Kusociński to nasi sąsiedzi.

Kolejnego dnia spotkaliśmy się ze sportowcem, Panem Wojciechem Karłowskim, wielokrotnym uczestnikiem rajdów samochodowych. Poznaliśmy zasady pracy kierowcy i pilota rajdowego, rodzaje rajdów, strój kierowcy, obejrzeliśmy puchary i szarfy Mistrza Polski. Poczuliśmy się jak na torze w Monte Carlo.

Kolejny dzień to Mini Igrzyska Olimpijskie – sztafety z przyrządami, bieg drużynowy i wyścigi. A na koniec nauka tańca Zorby – pochodzącego z kraju, gdzie wszystko się zaczęło – z Grecji. To był bardzo ciekawy tydzień.

Skip to content