Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
SportSukcesy

Kolejny sukces sportowy Leona!

W dniach 5-9 czerwca 2024 roku odbyły się Finały Mistrzostw Polski U13 mężczyzn w koszykówce. Do finałów zakwalifikowała się drużyna Isetia AZS UW MBA Warszawa w składzie z Leonem Haniewiczem, uczniem klasy 6A.

Po 5 dniach ciężkiej rywalizacji drużyna ISETIA AZS UW MBA Warszawa odniosła ogromny sukces zajmując II miejsce. Było to wspaniałe zwieńczenie całego sezonu pełnego cudownych sportowych emocji, wielu wyrzeczeń i trudnej rywalizacji z drużynami z całego kraju. W pierwszej fazie drużyna wyszła na poziom ogólnopolski zajmując II miejsce spośród 27 drużyn w strefie mazowiecko-podlaskiej. W etapie ogólnopolskim zawodnicy drużyny Isetia AZS UW MBA Warszawa zajęli również drugie miejsca spośród 32 drużyn z całego kraju.

Leon Haniewicz gra na pozycji rzucającego obrońcy (SG), w sezonie rozegrał w barwach Isetia AZS UW MBA Warszawa 22 mecze opuszczając tylko jedno spotkanie. Gratulacje!

Skip to content