Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
ProjektyWarsztatyWycieczkiŻycie szkoły

Współczesna muzyka warszawskich pomników

Od 13 lat Międzynarodowemu Festiwalowi Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień” towarzyszy Mała Warszawska Jesień, czyli cykl wydarzeń i działań muzycznych skierowanych do dzieci. W tym roku jeden z pomysłów festiwalu przygotowuje 10 warszawskich grup, w tym uczniowie naszej klasy 3a. Od dwóch miesięcy uczniowie spotykają się z kompozytorami Aleksandrą Bilińską i Rafałem Ryterskim, z którymi badają dźwięki otaczające dwa warszawskie obiekty. Ćwiczenia w słuchaniu, tworzeniu i nagrywaniu muzycznej koncepcji mają za zadanie stworzenie doświadczeń, które pozwolą na lepsze zrozumienie ekspresji muzyki współczesnej,  a jednocześnie bywają zaskakujące w swoich efektach. Czy wiecie, jak okropnie „grają” nasze szkolne rzutniki multimedialne? Za to procesory słuchowe naszej koleżanki są takie „miło-mruczące”. 😀

Dodatkowo projektowi towarzyszy szereg zadań edukacyjnych, w których uczniowie poszukują i poznają historię, charakterystykę wybranych obiektów –  schodów pod Zamkiem Ujazdowskim i pomnika Agnieszki Osieckiej. Działania wszystkich grup zostaną połączone opowieścią AI i stworzą muzyczną mapę Warszawy. Pomysłodawcą projektu „Spaceroopera” jest pani Anna Kierkosz, a jednym z kuratorów pani Agnieszka Trepkowska. Trzymamy kciuki za wrześniowy finał XIV Małej Warszawskiej Jesieni!

Skip to content