Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
WarsztatyŻycie szkoły

Warsztaty lalkarskie

21 marca to Światowy Dzień Lalkarstwa, zaś 27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji pracownicy Teatru Lalek Guliwer odwiedzili klasę 1c, 2c i 3a prowadząc specjalne warsztaty lalkarskie. Aktorka, p. Izabella Kurażyńska, opowiedziała dzieciom o rodzajach lalek teatralnych, prezentowała sposoby ich animacji. Uczniowie próbowali swoich sił w krótkich zadaniach aktorskich i poznawali możliwości kreowania postaci oraz tworzenia scenografii za pomocą swojego ciała. Na koniec p. Iza zdradziła również, co słychać w teatrze, a dzieje się – zajrzyjcie do repertuaru!

PS Tuż po świętach zaproszono nas również na próbę generalną nowego spektaklu “Niezwykła historia Sebastiana Van Pirka”. Taka próba to rewelacja – nie dość, że można zobaczyć cały spektakl, to dodatkowo na widowni siedzi na przykład reżyser i scenarzysta, czyli pan Marcin Wicha (czyli autor książki o Sebastianie Van Pirku). No a w czasie przerwy można się pobawić, gdy koleżanka odkryje w telefonie, filtr który zrobi z ciebie wampira. 😀

Skip to content