Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
ProjektyWycieczkiŻycie szkoły

Po Warszawie pieszo i na kółkach

Niby znamy swoją okolicę, ale czy na pewno? Niby wiemy dużo o transporcie i stolicy, ale czy to prawda? Podczas tygodniowego, interdyscyplinarnego projektu (STEAM) odkrywaliśmy wady i zalety różnych środków transportu, poznawaliśmy również historię nieistniejących już konnych tramwajów. Analizowaliśmy położenie charakterystycznych punktów na terenie Warszawy i kodowaliśmy różnorodne trasy turystyczne zgodnie z instrukcjami. Korzystając z aplikacji Google Maps i wydrukowanego planu Saskiej Kępy, udaliśmy się na zwiad terenowy do wskazanych punktów. Po drodze liczyliśmy kroki, a następnie sprawdzaliśmy długość poszczególnych odcinków w metrach i kilometrach, każda grupa dokładnie opisała trasę swojego zwiadu. W Internecie sprawdzaliśmy prawdziwość tez o wybranych pomnikach stolicy, a następnie pracowaliśmy nad projektem nowego pomnika i wybieraliśmy dla niego odpowiednie miejsce prezentując pomysły w formie mini-makiety. Każda z grup doskonaliła również umiejętność dokumentowania swojej pracy w notatkach, a także uczyła się pisać dialog wymyślając rozmowę turysty z jednym z pomników. Koniec projektu to podsumowanie: co nam się udało, co było ciekawe, czego się nauczyliśmy – zdecydowanie wygrał zwiad i praca z mapą.

Skip to content