Sprzątanie opuszczonych grobów

Każdy z nas wie, że zbliża się wielkimi krokami Dzień Wszystkich Świętych. Pojedziemy na groby swoich bliskich, posprzątamy, postawimy znicze, pomodlimy się, powspominamy….

Są jednak niestety na cmentarzach groby, których nikt nie odwiedzi. I w tym momencie pojawiają się Wolontariusze z SP 143. W brzydką sobotę, 21 października, o 8:00, zebraliśmy się pod szkołą, żeby wyruszyć w długą drogę na Cmentarz Tarchomiński wspomóc Wolontariuszy z SP 314 w sprzątaniu opuszczonych grobów. Dzięki nauczycielom, uczniom i rodzicom mogliśmy zawieźć znicze i zapalić na zapomnianych grobach.

Dziękuję wszystkim za udział w akcji. Byliście bardzo dzielni. Nie spodziewałam się, że aż 20 uczniów przyjdzie tak rano w sobotę. Jesteście najlepsi!!!

Mam nadzieję, że dzisiejsza akcja dała naszym Uczniom wiele do myślenia…

Skip to content