Europejski Dzień Języków Obcych 2023

Dnia 26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków Obcych. Po raz pierwszy celebrowany był w związku z Europejskim Rokiem Języków w 2001 r. z inicjatywy UE i Rady Europy. Jego celem jest podkreślenie jak ważna, a jednocześnie zabawna, jest nauka języków obcych. W naszej szkole był on jak co roku obchodzony przez uczniów i nauczycieli.

Na korytarzu na parterze rozwieszone zostały plakaty z informacjami dotyczącymi tego wyjątkowego dnia, ciekawostkami językowymi (z uwzględnieniem języka migowego). Dzięki zamieszczonym kodom QR uczniowie mogli przenieść się w świat języków i na przerwie wcielić się w rolę językowego detektywa, poznać fakty i mity o różnych językach oraz sprawdzić swoją wiedzę w quizach. Podczas zajęć można było dowiedzieć się, ile języków zna np. Shakira oraz zaśpiewać “Mam tę moc” w 25 językach!

Skip to content