Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
ProjektyWydarzeniaŻycie szkoły

Międzynarodowy Dzień Scrabble

W piątek 14.04.2023r. w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Scrabble.

W klasach młodszych gościliśmy uczennice z klasy 8a, które opowiedziały nam o historii gry w Scrabble. Magda, Maja i Zosia zaprezentowały instrukcję gry. Wśród dzieci było wielu ekspertów 🙂 Uczniowie znali odpowiedzi na niektóre pytania odnośnie zasad. Brawo!

W tym dniu dzieci z klas 1 – 3 tworzyły własne, autorskie gry słowne: krzyżówki, wykreślanki, rebusy. Musiały się wykazać kreatywnością i znajomością polskiego alfabetu. Powstały prawdziwe dzieła! Oczywiście, można było przetestować grę i w nią zagrać 😉

Uczniowie klas 2 i 3 gościli na sali gimnastycznej, gdzie pod okiem ekspertów mogli zagrać w gry przygotowane przez starszych kolegów.

Piątkowy czas upłynął wyjątkowo szybko. Wszyscy byli aktywni i zaangażowani! Dzieci ochoczo dobierały się w grupy i grały w Scrabble 🙂

Uczniowie klas 4-7 również mieli okazję do zapoznania się z różnymi interesującymi grami planszowymi i słownymi. Scrabble, Taboo, Kalambury to tylko niektóre z gier, w które uczniowie mieli okazję zagrać. Ten dzień był też kolejną okazją do stworzenia własnych gier, a także do zapoznania się z grami, które zostały zaprojektowane i wykonane przez uczennice i uczniów z innych klas.

Na sali gimnastycznej przygotowaliśmy kilka stoisk z grami przyrodniczymi, matematycznymi, mitologicznymi, a także quiz dotyczący znajomości naszej szkoły. Autorzy gier przedstawiali je zainteresowanym – omawiali zasady, a także pomagali w “przetestowaniu” gier w praktyce. Eksperci mieli okazję otrzymać informację zwrotną dotyczącą swoich projektów. Ten dzień był stanowczo za krótki 🙂

Skip to content