Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
OgłoszeniaWarsztaty

Przygotowanie do egzaminu z języka polskiego dla uczniów ukraińskich

Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach dla uczniów ukraińskich z klas 7 i 8 mających na celu pomoc w zdobyciu lepszych wyników w części II egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, poszerzenie wiedzy o lekturach obowiązujących w polskich szkołach i umożliwienie nadrobienia braków wynikających z różnic programowych szkolnictwa polskiego i ukraińskiego. Spotkania będą obejmowały znajomość lektur, ich analizę, interpretację jak i również kontekst historyczno – kulturowy.
Zajęcia poprowadzi Aleksandra Wocialpolonistka, pracuje w szkole od ponad 40 lat. Bardzo lubi swoją pracę – to jej powołanie. Traktuje uczniów z szacunkiem – wiele się można od nich nauczyć. Jest pewna, że nauka to ciekawa przygoda, a przygotowania do egzaminów wcale nie muszą być nudne ani stresujące. Warto się o tym przekonać. Warsztaty ruszają już 4 kwietnia (wtorek) i są bezpłatne. Więcej informacji oraz linki do ankiety zgłoszeniowej w załącznikach poniżej.

Skip to content