Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
SukcesyŻycie szkoły

Szkolne Koło Debatanckie z awansem do ćwierćfinału Małej Ligi Debatanckiej

Szkolna drużyna debatancka po 3 zażartych debatach zajęła drugie miejsce w grupie i awansowała do ćwierćfinału Małej Ligi Debatanckiej odbywająego się w Pałacu Młodzieży w systemie debaty Oksfordzkiej. 

Tezy, z jakimi musieli się zmierzyć nasi uczniowie, dotyczyły trudnych zagadnień społecznych, takich jak: “Ta izba jako szkoła priorytetyzowałaby rozwój swoich najlepszych uczniów kosztem reszty” czy “Ta izba preferuje ruchy społeczne bez instytucji lidera” ale również lżejszego tematu w postaci “Ta izba wolałaby być elfem niż człowiekiem”.

Podczas ostatniej debaty członkowie koła mieli również okazję sprawdzić się przeciwko profesjonalnym mówcom, między innymi Szymonowi Ofatowi – prezesowi fundacji Nowy Głos, którzy byli pod wrażeniem poziomu drużyny.

Skład Koła: Hanna Kordaszewska, Michał Pietrasiewicz, Dawid Jankowski, Kacper Jankowski, Adela Zaborowska, Nadia Jadczak, Zuzanna Bierkowska, Anna Bochwic, Wiktor Kowalski.

Wielkie brawa i powodzenia w ćwierćfinale!

Skip to content