Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
MediaSportSukcesyTenis

Pola Zawiślańska w reportażu TVN o Idze Świątek!

W sobotę 3 czerwca w Faktach TVN pojawił się reportaż o sukcesach tenisowych Igi Świątek. Wystąpiła w nim także nasza uczennica z klasy 6c, Pola Zawiślańska, o której osiągnięciach sportowych pisaliśmy już nie raz. Zachęcamy do obejrzenia materiału wideo pod TYM LINKIEM, a poniżej zamieszczamy fragment pisemnej relacji z tego reportażu.

“W sobotę podziwiać ją będą miliony kibiców na całym świecie, choć ma dopiero 21 lat. Jeszcze niedawno Iga Świątek sama była juniorką, a teraz jest inspiracją dla młodych tenisistek. Jedną z nich jest Pola Zawiślańska.

Pola Zawiślańska poznała Igę Świątek na kortach warszawskiego klubu Deski. – Iga jest bardzo miłą osobą i bardzo się cieszę, że ją spotkałam – mówi dziewczynka. Pola ma 11,5 lat, a treningi zaczęła pięć lat temu. – To jest moje jedno z wielkich marzeń i na pewno chciałabym zagrać na tym korcie, co Iga będzie teraz grała – dodaje.

Pola – podobnie jak Iga – również ciężko trenuje. – Mój tydzień składa się tylko ze szkoły i z treningów. Czasu wolnego jest dosyć mało – opowiada młoda tenisistka.

– Chciałabym właśnie być na tej drodze co Iga i dlatego trenuję. Jestem tutaj na korcie i chcę być jak najlepsza – dodaje Pola.

Pola też mogła liczyć na nagrodę za ciężkie treningi. – Dostałam bilet na Roland Garrosa, na finał Igi Świątek – zdradza młoda tenisistka.”

Wszyscy w SP143 trzymamy kciuki za Polę, by osiągała równie wielkie sukcesy, co Iga!!

Skip to content