Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
Prace uczniówProjektyŻycie szkoły

Stara Warszawa

Święto Szkoły rozpoczęło realizację ogólnoszkolnego projektu Stara Warszawa, w który włączają się WSZYSTKIE klasy. Zdalne lekcje nieco zakłócają nam dynamikę projektu, ale są i tacy, którzy szczęśliwie chodzą do szkoły i systematycznie podejmują wiele działań.

Klasy 0-3 przypomniały sobie sylwetkę patrona szkoły, ale także ludzi kultury związanych z 20leciem międzywojennym – poetę Juliana Tuwima czy malarkę Zofię Stryjeńską. Jedni malowali kamienice Warszawy, inni poznawali tajemnice warszawskiej architektury lub zaprojektowali całą wielką makietę miasta! Część klas udała się na wycieczki po Warszawie, aby znaleźć ciekawe historie na Rynku Starego Miasta, w Muzeum Warszawy czy Muzeum Pragi, a pozostali poznawali legendy warszawskie słuchając opowieści swoich nauczycieli.

Od kilku dni czytamy fragmenty książek o urodzonej w Warszawie Marii Skłodowskiej-Curie i poznajemy miejsca z nią związane, uczymy się piosenek o Warszawie, poznajemy gwarę warszawską i wykonujemy albumy, przewodniki – każda klasa ma własne ciekawe pomysły, które realizuje dostosowując zadania do swoich zainteresowań i możliwości. Efekty prac pojawiają się na korytarzu, dzięki czemu wszyscy mogą inspirować się wzajemnie i uzupełnić wiedzę o ciekawostki wyszukane przez inne klasy. Choć przez pandemię nie mamy możliwości bliskiej współpracy, to wspólny projekt bardzo nas integruje. 🙂

Skip to content