Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
Prace uczniówProjektyŻycie szkoły

Projekt “Formy podstawowe. Wystawa szkolna”

Muzeum Sztuki Współczesnej prowadzi w partnerstwie z Edukacyjną Fundacją im. Romana Czerneckiego projekt edukacyjny „Formy podstawowe. Wystawa Szkolna”, którego podstawowym zadaniem jest przybliżenie młodym polskim pokoleniom sztuki współczesnej; Wystawa – w formie pudełka z gotowymi pracami i instrukcjami – została przekazana wybranym szkołom podstawowym.

Do projektu zgłosiło się wiele szkół, a z pośród nich wybrano tylko 10. Wśród wybranych znalazła się też nasza SP 143. 🙂 Za nami już 3 spotkania.

Formy podstawowe mają charakter cykliczny, raz do roku powstaje nowe pudełko z instrukcjami, partyturami i gotowymi pracami, stworzonymi przez współczesne artystki i artystów. Dostarczają oni nowe prace lub instrukcje ich wykonania, z myślą o prezentacji w architekturze szkolnej: klasach i na korytarzach, gabinetach lekarskich, salach gimnastycznych, boiskach etc. My otrzymaliśmy już swoje. 🙂 Udział w warsztatach to nowe doświadczenie i rozwój umiejętności a przede wszystkim dobra zabawa. 🙂 Zobaczcie sami…

 

Skip to content