Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
Prace uczniówŻycie szkoły

Dzień Jabłka

Uczniowie klas 0-3, 28 września świętowali DZIEŃ JABŁKA. W tym dniu dzieci przyszły do szkoły w kolorach jabłek. Świętowanie rozpoczęliśmy od bliższego poznania jabłka. Uczniowie wysłuchali wielu ciekawostek na temat właściwości zdrowotnych tego smacznego owocu. Była to też okazja, aby przypomnieć, że jedzenie warzyw i owoców jest podstawą, aby zapewnić sobie zdrowie, witalność i zminimalizować ryzyko wielu chorób. Uczniowie ze smakiem degustowali jabłka otrzymane ze stołówki szkolnej. Dzieci z klasy „0”rozwiązywały zagadki, słuchały wierszy, piosenek oraz uczestniczyły w zabawach zręcznościowych z wykorzystaniem jabłek. Nie zabrakło prac plastycznych. Uczniowie wykonali „jabłka” w różnorodnych technikach plastycznych, które pięknie ozdobiły korytarz. Dla uczniów klasy 1a była to okoliczność sprzyjająca do zapoznania się z twórczością Giuseppe Arcimboldo i wykonania wspaniałych prac. Wszystkie podejmowane działania przyniosły uczniom wiele radości, a jednocześnie zwrócił uwagę na korzyści wynikające ze spożywania jabłek.

Skip to content