Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
E-learningOgłoszenia

Eduwarszawa.pl – darmowy dostęp do Office 365 dla wszystkich uczniów!

Szanowni Rodzice, Opiekunowie i Uczniowie!

W ubiegłym roku szkolnym opieraliśmy naszą naukę zdalną na systemie Google Classroom i Google Meet. Każdy uczeń miał swoje konto w domenie sp143.waw.pl, którego używał, by uczestniczyć w lekcjach online. W tym roku szkolnym przechodzimy na nowy system, wdrażany stopniowo w całej Warszawie, o nazwie Eduwarszawa. Opiera się on na dobrze znanym narzędziom Microsoft Office 365, takim jak Word, Excel czy Powerpoint. Jeśli niektóre klasy lub cała szkoła będą musiały przejść i w tym roku na naukę zdalną, to będziemy opierać ją tym razem na platformie Microsoft Teams.

W najbliższych dniach wychowawcy przekażą swoim uczniom loginy i hasła do nowych kont uczniowskich, które przydadzą się zarówno podczas ewentualnego powrotu do zdalnej nauki, jak i do korzystania z narzędzi pakietu Office 365. Wszystkie konta uczniowskie mają przypisaną licencję A3, upoważniającą – między innymi – do ściągnięcia i korzystania z pakietu Office na dowolnych pięciu kompatybilnych urządzeniach oraz aktualizacji posiadanego systemu Windows do najnowszej wersji.

Prosimy, by każdy uczeń SP143, z ewentualną pomocą rodziców lub opiekunów, jak najszybciej po otrzymaniu danych do logowania od wychowawcy zalogował się na swoje konto w domenie Eduwarszawa.pl. Lepiej zrobić to od razu, nie czekając na ewentualny powrót zdalnego nauczania.

Jak się zalogować na uczniowskie konto eduwarszawa?
1. Wchodzimy na stronę office.com lub na teams.com. Można także kliknąć w logo po prawej stronie naszej witryny, pod logiem dziennika. Klikamy Zaloguj się. UWAGA! Nie ma możliwości logowania do konta na stronie eduwarszawa.pl – ten adres prowadzi jedynie do strony UM Warszawa poświęconej edukacji cyfrowej.
2. Wpisujemy otrzymany od wychowawcy login w domenie @uczen.eduwarszawa.pl oraz hasło (trzeba je będzie zmienić przy pierwszym logowaniu). Wielkość liter w loginie nie ma znaczenia (czyli możemy się logować jako JKowalski@uczen.eduwarszawa.pl lub jkowalski@uczen.eduwarszawa.pl), ale prosimy o zwrócenie uwagi na to, czy w loginie znajdują się kropki lub kreski. Każdy login jest nieco inny, więc mogą mieć one formę np. JKowalski, J.Kowalski, JanKowalski, Jan_Kowalski itp. Przypominamy, że w loginach nie ma polskich ani żadnych innych znaków diakrytycznych (ą, ś, ł itp.). Pamiętajmy też, że w haśle wielkość liter ma już ogromne znaczenie.
3. Opcjonalnie: instalujemy na swoim urządzeniu stacjonarnym i/lub mobilnym aplikację Teams: https://www.microsoft.com/pl-pl/microsoft-teams/download-app (ułatwia ona korzystanie z tej usługi).
4. Gotowe! Od tej pory możemy korzystać z usług Office 365 oraz platformy Teams. Jeśli widzimy w Teamsach zaproszenie do przedmiotów swojej klasy, akceptujemy je. Uprzedzamy jednak, że w aplikacji Teams wciąż mogą się wyświetlać klasy z ubiegłego roku szkolnego. Te możemy zignorować.

W razie problemów z dostępem lub w przypadku zapomnienia hasła do konta prosimy o kontakt ze szkolnym koordynatorem i administratorem Eduwarszawy, p. Piotrem Majem: PMaj@eduwarszawa.pl.

Skip to content