Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
KonkursyPrace uczniówSukcesy

Sukces naszych uczniów w projekcie “WawaCraft”!

W środę, 23 czerwca 2021 roku poznaliśmy zwycięzców stołecznego konkursu na “Najciekawszą mapę edukacyjną WawaCraft”. Konkurs polegał na stworzeniu przez uczniów w grze Minecraft: Education Edition map edukacyjnych, w trzech obszarach tematycznych do wyboru:
a) HistoWawaCraft (mapy dotyczące historii Warszawy) – nasi uczniowie podjęli się tego zadania,
b) EkoWawaCraft (mapy dotyczące zrównoważonego rozwoju Warszawy),
c) SzachoWawaCraft (mapy dotyczące szachów),

Z dumą oświadczamy, iż nasi uczniowie zdobyli I miejsce!!

Tytuł mapy: „Odbudowa Warszawy”

Zespół ze Szkoły Podstawowej nr 143 im. Stefana Starzyńskiego (Praga Południe): uczniowie klasy 7a: Wiktor Grzeszczyk, Jan Janiec, Kacper Rokita, Aleksander Ząbkowski – pod opieką nauczyciela, Bogdana Rośka

Serdecznie gratulujemy! Poniżej zamieszczamy opis mapy naszych uczniów wraz ze zrzutami ekranu oraz plik mapy, który można otworzyć w Minecraft: Education Edition.

Projekt WawaCraft jest odpowiedzią na urozmaicone i atrakcyjne lekcje z wykorzystaniem narzędzi platformy Eduwarszawa.pl, która skupia obecnie ponad 200 tys. użytkowników – stołecznych uczniów i nauczycieli. W projekcie WawaCraft uczestniczyło blisko 140 warszawskich, samorządowych szkół i placówek, ponad 330 nauczycielek i nauczycieli oraz ponad 10,5 tys. uczennic i uczniów. Minecraft: Education Edition używają nauczyciele na całym świecie. Funkcja gry wieloosobowej z bezpiecznymi kodami dołączania umożliwia uczniom i nauczycielom współpracę, tworzenie i wspólne rozwiązywanie problemów w środowiskach edukacyjnych i na dedykowanych platformach.

Plik mapy do pobrania

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Pobierz

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Pobierz

Skip to content