Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
ProjektyŻycie szkoły

Woda – rejs na Warszawę

Klasa 3a uczestniczy w przyrodniczym projekcie “Woda – rejs na Warszawę” realizowanym przez stowarzyszenie “Z siedzibą w Warszawie”. Na zajęciach dzieciaki poznawały obieg wody w przyrodzie czy przeróżne definicje związane z gospodarką wodną. Rozpatrywały rolę Wisły dla przyrody, ale i życia społecznego czy kulturalnego. Uczniowie dowiedzieli się, gdzie znajdują się źródła zaopatrywania naszego miasta w wodę pitną i jaka jest jej jakość. Podczas działań praktycznych zbudowali filtry do oczyszczania wody. Szukali odpowiedzi na pytanie “czy woda może płynąć do góry” i poznali działanie śruby Archimedesa. Przed nami jeszcze zajęcia o biologii naszej rzeki oraz transporcie wodnym – już nie możemy się doczekać!

Skip to content