3,2,1… lecimy!

Kiedy 18 lutego na Marsie lądował łazik Perseverance, a 19 lutego – w rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika – Polska obchodziła swój Dzień Nauki, my już od tygodnia realizowaliśmy projekt „Kosmos”. Uczniowie poznawali Układ Słoneczny, historie odkryć Mikołaja Kopernika, gwiazdozbiory czy ciekawostki o naszym księżycu, przeczytali też lekturę „Dzieci Pana Astronoma”. Tworzyli notatki, modele, plakaty, gry, a wszystko to podczas pracy grupowej, w której konieczny był mądry podział zadań pomiędzy członków grupy oraz dyskusje i pomoc koleżeńska. Obejrzeliśmy oczywiście transmisję lądowania misji MARS 2020, a także bardzo ciekawy film pewnego astronauty „Jak się myje zęby w kosmosie”. 😉 Kiedy projekt kończy się słowami „W przyszłości ja chyba też polecę w kosmos…”, to znaczy, że się udało.

Skip to content