Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
Prace uczniówProjektyŻycie szkoły

Picasso, który malował jak dziecko

Dzięki współpracy z MDK Łazienkowska uczniowie naszej szkoły z klas 0-III mogą wziąć udział w cyklu warsztatów “Poznajemy tajemnice obrazów”. Zerówkowicze jako pierwsi wysłuchali opowieści o życiu i twórczości Picassa. Wspólnie analizowali symbolikę obrazów i zmieniający się styl artysty. Poznali pojęcia portret, autoportret, kubizm. Dowiedzieli się, co Picasso robił w Warszawie i gdzie w naszym mieście można szukać przykładów jego twórczości. Inspirując się pomysłami artysty dzieci zaprojektowały własne “ceramiczne” talerze oraz narysowały portrety. Po obejrzeniu wystawy dochodzimy do wniosku, że w naszym otoczeniu rosną kolejne wielkie talenty!

Skip to content