Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

Wirtualny świat nastolatka

Drogi rodzicu!
Współcześnie nastolatki zmagają się z wieloma problemami, których nie doświadczali ich rodzice lub które były mniej powszechne. Obecnie nastolatek musi zmierzyć się z wieloma trudnymi sytuacjami, które dotyczą różnych sfer – emocjonalnej, społecznej, poznawczej. Warto wiedzieć, z czym zmagają się nastolatki, aby lepiej je zrozumieć i mieć szansę pomóc.

Dostępność internetu zmieniła skalę problemów, które były kiedyś obecne w życiu młodych ludzi, ale nie tak wyraźnie, jak dzisiaj. Obecnie internet, publikacje w social mediach mają ogromny wpływ na współczesne nastolatki. Duża część ich życia jest związana z wirtualnymi aktywnościami. Dzięki byciu online – uczą się, bawią, ćwiczą, poznają nowe osoby.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższą ulotką przedstawiającą popularne aplikacje używane obecnie przez nastolatków.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Pobierz

Skip to content