Dzień Nauczyciela serca rozwesela

Przybiegła już od rana piosenka roześmiana,

zapukała w szkolne drzwi.

Pukała w szkolne okna , wołała głośno do nas:

Dzień Nauczyciela Dziś!

W dniu 7 października o godz. 8.30 do naszej szkoły zawitało radosne wydarzenie – nagrano występ uczniów z klas 3b i 3c.

Od kilku tygodni w świetlicy trwały próby. Dzieci systematycznie ćwiczyły wiersze i piosenki oraz tańce pod czujnym okiem Pani Jolanty Postek – autorki scenariusza, choreografii oraz reżysera programu artystycznego, który zadedykowała Nauczycielom oraz Pracownikom niepedagogicznym.

Szanowni Państwo!

Nauczyciele i Pracownicy niepedagogiczni,

z okazji Dnia Edukacji Narodowej, życzymy Wam: ZDROWIA, ambitnych uczniów, życzliwości ludzkiej, szczerych i niezawodnych Przyjaciół, wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym oraz realizacji planów i sukcesów na niwie oświatowej.

(…) Bezmierny mój dług wdzięczności,
więc strof mi potrzeba jak w słońcu grająca kapela,
żeby po całym kraju rozsławił się, rozgłosił
wysiłek Nauczyciela.
Jakże nie pisać wiersza,
jakże nie płonąć w podzięce
za światło, co się rozszerza,
za dar najpiękniejszy, za wiedzę! (…)

 /Konstanty Ildefons Gałczyński/

Katarzyna Cienkowska

Skip to content