Nowy terminarz lekcji online

Szanowni Rodzice, Opiekunowie, Uczniowie! Od poniedziałku 27 kwietnia wprowadzamy zmiany w naszym zdalnym nauczaniu. Od tego dnia więcej lekcji będzie prowadzonych na żywo za pośrednictwem platformy do wideokonferencji Google Meet. Większość z nich będzie też teraz obowiązkowa dla uczniów. Lekcje nieobowiązkowe będą oznaczone jako “konsultacje”. Zmienią się też terminy niektórych zajęć.

Postanowiliśmy także uczynić nasz terminarz zdalnych lekcji bardziej przejrzystym. W tym celu podzieliliśmy go na poszczególne klasy (tylko dla klas 4-8). Terminarz ten znajdą Państwo TUTAJ oraz w menu po prawej stronie. Bardzo mocno zachęcamy do dodania kalendarza danej klasy do swojego kalendarza Google (można to zrobić klikając niebieski plusik w prawym dolnym rogu terminarza wybranej klasy). Uczyni to grafik bardziej czytelnym i umożliwi monitorowanie ewentualnych zmian terminów (kalendarz sam się aktualizuje). Poprzedni, wspólny terminarz dla wszystkich klas, nie będzie już zaktualizowany.

W nowym terminarzu znajdą Państwo dwa rodzaje wydarzeń: te oznaczone symbolem kamery (📹) i z wyznaczonym przedziałem godzinowym to lekcje prowadzone na żywo na Google Meet. Natomiast lekcje widoczne w górnej części kalendarza, bez wyznaczonych godzin (czyli całodniowe), oznaczają, w które dni nauczyciel zamieszcza zadania dla uczniów na platformie Google Classroom.

Uwaga – jeśli czytają Państwo ten wpis w dniu jego publikacji (26 kwietnia), to nie zobaczą Państwo w kalendarzu żadnych wydarzeń w bieżącym tygodniu – proszę strzałkami przełączyć się na kolejny tydzień, by je zobaczyć.

I jeszcze jedna ważna informacja – piątek 1 maja jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Ze względu na przejrzystość terminarza zdecydowaliśmy jednak nie “czyścić” tego dnia w kalendarzu z wszystkich zajęć, by było jasne, które z nich będą odbywać się w piątki (a zatem wszystkie piątkowe zajęcia zaczną się 8 maja).

Jeśli znajdą Państwo jakieś nieścisłości lub kolizje w kalendarzu danej klasy, prosimy o przekazanie tej informacji wychowawcy. Zaś w razie pytań lub problemów technicznych z obsługą kalendarza lub platform Classroom i Meet prosimy o kontakt z koordynatorem e-learningu, p. Piotrem Majem (p.maj@sp143.waw.pl).

NOWY KALENDARZ LEKCJI ONLINE TUTAJ

Skip to content