Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
KonkursyOgłoszenia

Światowy Dzień Sztuki – wyzwanie dla całych rodzin

Znacie wyzwanie #BetweenArtAndQuarantine? Pomysłodawcą w okresie epidemii było muzeum Getty, choć już wcześniej forma ta wiele razy pojawiała się na całym świecie. Do akcji włączyło się również Muzeum Narodowe w Warszawie. Z okazji Światowego Dnia Sztuki my to zadanie dedykujemy Wam: przygotujcie „żywy obraz” czyli zdjęcie zaaranżowanej sceny ukazującej znany obraz. Liczy się dokładność w odwzorowaniu sceny, ale i pomysłowość w realizacji tła czy szczegółów.

A wiecie, dlaczego Światowy Dzień Sztuki obchodzony jest właśnie 15 kwietnia? Jest to rocznica urodzin artysty uznanego za najbardziej utalentowanego człowieka w historii – Leonarda da Vinci. Może więc „Dama z łasiczką” – jedyny obraz Leonarda da Vinci w polskich zbiorach – stanie się dla Was inspiracją (po więcej zapraszamy na profil FB Muzeum Narodowego w Warszawie).

Przygotowane zdjęcia wysyłajcie do koordynatorów edukacji kulturalnej w naszej szkole:
kl. 0-III – a.trepkowska@sp143.waw.pl
kl. IV-VIII – a.purchala@sp143.waw.pl

Przykładowe prace:

Skip to content