Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
BibliotekaE-learning

Dzięki bajkom poznajemy świat i oswajamy się z lękiem

Biblioteka szkolna zachęca młodszych uczniów do spędzania wolnego czasu również na słuchaniu audiobooków i pisaniu własnych bajek. Przedstawiamy wam bajkę, która pozwoli zrozumieć, dlaczego musimy obecnie przebywać tak długo w domu:

Bajka o złym królu wirusie i dobrej kwarantannie
Autorką bajki jest pani Dorota Bródka, która jest psychologiem, certyfikowanym agile coachem, psychoterapeutą i mediatorem.

Zachęcam wszystkie dzieci do posłuchania bajki poruszającej serce. Autorka wyraża zgodę na publikację bajki, ale prosi o niezmienianie treści bajki.

Blog autorki

Wersja do druku bez kolorowego tła

Wersja do druku z kolorowym tłem

Drodzy uczniowie, zachęcam was do rozwijania wyobraźni poprzez pisanie własnych bajek i przesyłanie ich do mnie. Bajka może na przykład zaczynać się tekstem: Całkiem niedawno i wcale nie za górami za lasami, choć i tam też pojawił się… Proszę zainteresowanych uczniów o wysyłanie bajek na adres mailowy: e.stepien@sp143.waw.pl. Wszystkie wasze bajki będą zebrane, wydrukowane, i dostępne w bibliotece szkolnej po powrocie do szkoły. Na lekcjach bibliotecznych w młodszych klasach będą przeczytane wybrane bajki. Nasi drodzy czytelnicy, czekamy na wasze bajki!

Nauczyciel bibliotekarz
Elżbieta Stępień

Skip to content